Yine Ege de anormallikler var gibi. Bu sefer Yunanistana daha yakın gözüküyor ama bence Ege adalarını tehdit edebilir.
8 Ocak saat 22.05


Gerçekten sinir bozucu bir durum. İyonizasyon varsa ve stres geri çekilmezse deprem olur. Kaç olur? Mag 5.0 küsür olur. Nerede olur? Bilemem çünkü iki kez oldukça büyük yer kapladı anormallikler. Geçmişe dayanarak tecrübelerimde deprem en fazla 5 gün cıvarına kadar meydana gelmiştir. Şu an Selanik ten Atina nın güneyine ve Rodos açıklarına kadar olan bölgede yoğunlaşma devam ediyor. Bekleyeceğiz bakalım..
 

Sağ taraftaki uydu haritasında 7 Aralık saat 15.05 de Ege denizinin tam ortasına doğru yoğunlaşan bir bulutlanma mevcuttur. Ana bulut durmadan yoğunlaşırken diğer bulutanma doğuya doğru normal olarak hareket etmektedir. Bu bulutlanmayı devamlı takip etmek lzımdır. Peroxy effect varsa tehlike arz edebilir. Bu durumda İtalya da art arda Mag 5.0 küsür olmuştu, aynı durumda başka bir zaman Yunanistan da hiç deprem olmamıştı. Çünkü bazen stres oluyor, ön sinyaller oluşuyorlar, sonra stres azalıyor, kırılma olmuyor. Yani P dalgaları meydana gelmiyor. Beklemek lazım. Yandaki haritada ışığın hemen üstüne bakınız. 

NOAA ya göre 6 Aralık tarihinde dünyamızda jeomanyetik fırtına meydana gelecek. Zaten 6 Aralığa girdiğimizde saat 24.08 de güneş rüzgarları saniyede 455 km ye yükselmişti ve proton ağırlığı da cm3 de 12 ye ulaşmıştı. 

GİRİT İLE RODOS ARASINDA BELKİ TEHLİKE VAR GİBİ GÖZÜKÜYOR. BU GÜNEY EGE VE KIBRIS A KADAR BİR ALANI KAPLAYABİLİR
4 Ocak saat 17.50

© 2020 by Ronald Karel - GeoCosmo Research Centre Ltd -- United Kingdom ... Limited by guarantee company number 05552659 ..Charity number 1112542