Yunanisan da Mag 4.5 kuvvetinde deprem 26 Mayıs kestirimden 6 ncı günde meydana geldi ama 6 günlük fark ile 5.5 olması lazımdı. Yani emin değilim.
1 Haziran saat 19.25

0000000000 yunan.jpg

Güneş patlaması sonucu Alaska da Mag 6.2 kuvvetinde deprem meydana geldi. D Akdeniz hafzası Kıbrıs ın kuzeyinde Mag 4.4 kuvvetinde deprem.

Avustralya ile Antartika arasında Y.Zellanda da Mag 5.1 kuvvetinde deprem.

31 Mayıs saat 10.30

Güney İran da art arda 4.5 ve 4.9 un ardından kuzeyinde Mag 4.5 depremler meydana geldi ve yine bizim doğu bölgelerimizi tehlikeye soktu.

0000000000 south alaska.jpg
GI1.jpg
GI2.jpg
GI3.jpg

30 Mayıs 10.30... Öte yandan yine sunspot ve jeomanyetik fırtına konuşuluyor. Bu da kuzey ve güney yarımküre ve zaten stres altında bulunan faylarda kırılma olabilir tehlikesini işaret ediyor. Japonya, Çin, Orta ve güney Amerika ile Adriyatik denizi ve etrafı olarak tahmin ediyorum. Tabii ki bu genel bir görüştür ve buralarda son bir ayda meydana gelen depremlerle ilgilidir. Bizim Ege bölgesi ve denizi yavaş yavaş sakinleşmeye başladı gibi. 

Yunanistan da Mag 4.5 deprem dün kestirimdeki alan her ne kadar geniş olsa bile biraz uzak kaldı, ama eğer iyonize idiyseler zaten o zaman Selanik açıkları hatta bizim Marmara bölgemiz de bir Mag 4.5 cıvarı daha deprem olabilir. 27 Mayıs saat 23.25

atina batısı.jpg
erzincan 26 mayıs.jpg

İRAN VE GÜRCİSTAN DEPREMLERİNDEN SONRA SIRA ARTIK BİZE GELMİŞTİ.

Erzincan yakınları Mag 4.3 depremle sarsıldı. Böyle olacağı zaten sayfanın aşağısında okuyacağınız gibi biliniyordu. Ne zaman İran ın güneyi sallansa, sıra batı veya kuzey İran a geliyor. Ardından da bizim doğu bölgelerimize geliyor.

Arabistan plakası devamlı santimetre santimetre kuzeye hareket ediyor. Bu böyle devam edecek maalesef. Ümit edelim de başka bir bölgemizde stres yapmasın. 

Yaz aylarında nem düşük olduğu için Mag 4.0 cıvarı depremler için iyonize bulutlar görülmeye bilir diyerek twitt attıktan birkaç sonra Mag 4.3 deprem oldu.Ve iyonizasyon yapmadı.. 72 saattır gözüm ülkemizin doğusundaydı.

Lojik olan deprem oldu.

 

Selanik açıkları ile Çanakkale ye doğru denizde belki bir iyonize bulut çıkışı olabilir.....  

26 Mayıs saat 01.43