ULUSLARARASI ÇAPTA MAG 6.0 BÜYÜKLÜĞÜNDE MEYDANA GELEN DEPREMLER İLE İYONİZASYON İLE YAPILAN VE AKDENİZ, EGE, ADRİYATİK BÖLGESİ VE YURDUMUZDA MEYDANA GELEN MAG 4.5  ÜZERİNDE MEYDANA GELEN DEPREMLER YAYINLANACAKTIR. EĞER KESTİRİM MAG 4.0 CIVARI İSE O ZAMAN OLASI SONUÇ DA YAYINLANACAKTIR.

girit doğusu.jpg

İYONİZEYMİŞ !!!

14 Ekim de kestirim sayfasında gösterdiğim Girit in doğusundaki bulutlanma iyonizeymiş. Aşağı yukarı aynı noktada Mag 6.0 kuvvetinde deprem oldu.
 

Kestirimde görüldüğü gibi bu deprem artçı olmayıp yeni bir kırılmadan oluştu. 

19 Ekim saat 9.32

KANARYA ADALARINDAKİ MAG 3.0 İLE MAG 4.5 ARASINDAKİ DEPREMLER TAM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. 18 EKİM SAAT 11.30

kanarya ve ispanya.png

Kanarya adalarındaki La Palma da meydana gelen ve halen faaliyette olan yanardağının etkisiyle bir kaç kez yazdığım gibi Cebelitarık ve İspanya da depremler çoğaldılar.

Bu aslında hiç iç açıcı bir durum değil, anlamıyorum neden bilim adamları bu konuda daha fazla açıklama getirmiyorlar.

Cezayir, Fas, İspanya ve cıvarlarında büyük bir stres meydana gelebilir, hele o stres Fas ın okyanus kısmında olup büyük bir deprem meydana gelirse çok büyük bir tsunami ABD nin doğu kıyılarını bile vurabilir.

Ümit edelim bu önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde bu yanardağ olayı tamamen biter. 

19 Ekim saat 10.30

la palma earthquake.jpg
la palma earth.jpg

Lavlar 1419 binayı yuttu, art arda yüz deprem oldu! Adada kâbus sürüyor


İspanya'ya bağlı La Palma Adası'ndaki Cumbre Veca Yanardağı'dan akan lavların yok ettiği bina sayısı bin 419’a ulaştı. Adada bugün 37 deprem meydana gelirken İspanya Havalimanları ve Hava Ulaşımı (AENA), La Palma Havalimanı’nın yeniden faaliyete geçtiğini bildirdi.